NEXAM CHEMICAL-aktien 22/09 17:29
Pris: 8.70  |   Förändring: 0.20 (2.35%)

PRESSKONTAKT

Anders Spetz, CEO

 Tel: 0703–47 97 00

Kontakt

Nexam Chemical Holding AB (publ) 
Scheelevägen 19
223 63  LUND
Sweden
Tel: +46 (0)761-08 18 00

Anders Spetz, CEO
Mail: anders.spetz@nexamchemical.com
Tel: +46 (0)703-47 97 00

Erik Lager, COO
Mail: erik.lager@nexamchemical.com
Tel: +46 (0)760-50 91 23

Dane Momcilovic, CTO
Mail: dane.momcilovic@nexamchemical.com
Tel: +46 (0)766-27 00 24

Christian Svensson, CFO
Mail: christian.svensson@nexamchemical.com
Tel: +46 (0)733-88 98 38

Lars Öhrn, CMO
Mail: lars.ohrn@nexamchemical.com
Tel: +46 (0)768-68 92 25

Johan Arvidsson, CSO
Mail: johan.arvidsson@nexamchemical.com
Tel: +46 (0)708-97 44 39

Europa, USA och resten av världen

Vänligen kontakta Nexam Chemical direkt:

Anders Spetz
CEO
Tel: +46 (0)703-47 97 00
Mail to: anders.spetz@nexamchemical.com

Vänligen skicka din produkt- eller säljförfrågan till: sales@nexamchemical.com

Japan

Vänligen kontakta Nexam Chemical direkt eller Nexam Chemicals distributör:

Kadotoku Corporation
2F Takemoto Building
1-4-11 Kyobashi Chuo-Ku
Tokyo 104-0031, Japan

Attention: Masaki Shimada
Tel:  +81 (0)3-327 584 67 
Fax: +81 (0)3-327 584 68
E-mail:m-shimada@kadotoku.co.jp

 

Sydkorea

Vänligen kontakta Nexam Chemical direkt eller Nexam Chemicals distributör:

Hwail Co. Ltd
2F, 159 Yeoksam-ro
Gangnam-gu
Seoul 06246 Korea

Attention: Mr. Jongseob Lim
 Tel:  +82 (0)2-561 1141 
Fax: +82 (0)2-561 1144
 E-mail:jslim@hwailco.co.kr

Kina

Vänligen kontakta Nexam Chemical direkt eller Nexam Chemicals distributör:

Wuxi Bohai Chemical Co. Ltd.
Room 1-405, No 12 Changjiang Road
214028 Wuxi, P.R. China

Attention: Jim Zhang
Tel:  +86 (0)510-852 229 18,  852 201 61
Fax: +86 (0)510-852 229 38
mail: zhangji20000@163.com
www.wuxibohai.com

Produktion

Prestonhall Industrial Estate, Cupar, UK
Nexam St Andrews inhyser kontor, FoU, laboratorier, produktions- och lagerlokaler.

Nexam St Andrews Ltd
Prestonhall Industrial Estate
Cupar, Fife, KY15 4RD
United Kingdom.

cupar@nexamchemical.com
Tel: +44 (0)1334-65 76 55

Dela:

 

© 2014 Nexamchemical.com, Nexam Chemical Holding AB (publ). Registered Office: Lund; Reg. No. 556919-9432